Zasoby
Informacje dotyczące rozszerzonego alfabetu fonetycznego SAMPA dla języka polskiego do oraz jego implementacji w narzędziu dokonującym automatycznej konwersji tekstu ortograficznego na jego zapis fonetyczny można znaleźć w dokumencie "Implementation of Grapheme-to-Phoneme Rules and Extended SAMPA Alphabet in Polish Text-to-Speech Synthesis".
Z przyjemnością informujemy, że Polskie Towarzystwo Fonetyczne dysponuje nowym serwerem obliczeniowym IBM x3850 M2. Jednostka wyposażona jest w:
Serwer IBM x3850 M2 wyposażony jest w technologie wspierające wirtualizację systemów operacyjnych (wykorzystywany hipervisor to VMware ESX 3i) dlatego w razie potrzeby możliwe jest uruchomienie kilku systemów operacyjnych pracujących równolegle (np. Windows i Linux).
Wszelkie osoby zainteresowane możliwością korzystania z zasobów serwera prosimy o kontakt z naszym specjalistą p. Piotrem Francuzikiem (piotr.francuzik@speechlabs.pl).
Informacje na temat projektów realizowanych przez członków PTFonu dostępne są na stronach internetowych odpowiednich jednostek naukowych:
- Zakład Fonetyki (strona domowa)
- Laboratorium Technologii Języka i Mowy
- Informacje na temat wyników projektu "Struktura rytmiczna wypowiedzi w języku polskim: analiza korpusowa" dostępne są na stronie www projektu. W ramach projektu powstała baza danych "Polish rhythmic database", która stanowi największy zbiór nagrań mowy dedykowany analizie rytmu, wzorców czasowych i ogólnie prozodii (w sumie 5 godz. 17 min. nagrań, 20 mówców natywnych, 12 nienatywnych, 5 stylów wypowiedzi i 5 temp mowy).
Szczegółowe informacje odnośnie specyfikacji bazy znajdują się tutaj. W sprawie udostępnienia zasobów prosimy o kontakt z dr Agnieszką Wagner (wagner.agnieszka@gmail.com).